Nyilván megérezte a kutyus, bogy a gazda nehéz szívvel menetel, ezért hát egyik bukfencet a másik után vetette az árokparton, majd nekifogott elkapni a farkát, aztán belevakkantott a levegőbe, közben pedig sunyin figyelte a gazdát, hogy mulat-e. Nem sok kedve volt hozzá, de azt már meg nem állhatta, hogy ennyi jószándékra el ne mosolyodjék lógó bajusza alatt. Több se kellett a kuvasznak! Mint a veszekedett, úgy vágtatott körbe, megugatta a telefonpóznát, megkergette az összes útjába kerülő macskákat, egyszóval - mi tagadás - bohóckodott... – írja a korabeli Délmagyarország.
A fogház a Széchenyi téri törvényszéki épület felső emeletén volt. Ide azonban már nem engedték be a kutyát, az őrmester visszaparancsolta azzal, hogy juttassák haza.
A kuvasz ekkor elszaladt, és úgy tűnt vissza sem tér. Rövidesen mégis visszajött; körbekódorogta az épületet, majd leült a bejárat elé, és onnan el sem mozdult estig. Akkor aztán megkaparta az ajtót, és bement az épületbe.
A tanyai kuvasz attól kezdve a fogház lakója lett. A belső udvaron ült és szünet nélkül nézett fel a harmadik emelet ablakaira. Hiába csalogatták csonttal, hiába űzték el, nem volt hajlandó elmozdulni az udvarról.
Reggelente boldogan, csaholva rohant gazdájához, akit sétálni hoztak ki a rabtársakkal együtt. A kutya beállt a háta mögé a sorba, és ment ő is körbe-körbe a rabokkal, osztozva gazdája sorsában.
Nyolc nap után kiszabadult a gazda. Amíg a kutya az udvaron várta, ő elment anélkül, hogy megkereste volna, pedig a törvényszéki portás szólt is neki, ne hagyja ott a jószágot.
Szegény kutya, csak meg ne tudja, hogy mi történt . . .! Talán ki sem bírná ezt a csalódást. De egyelőre nem tud semmit. Csak ül az udvarban és mereszti okos szemét az ablakra és várja a gazdát, akinek kedvéért feláldozott szabadságából nyolc gyönyörű napot ... – írta a Délmagyarország.
A cikkek hatására végül a Szegedi Állatbarátok Köre vette pártfogásába a kutyát, akit Hűségnek neveztek el.
Az állatbarát kör tagjainak szinte erővel kellett elcipelniük onnan a kutyát. Az elnöknőnél, a Maros utcában helyezték el, és várták, hogy Hűségnek hű gazdája jelentkezzen.