Amikor a 16. Században a portugál telepesek elérték Afrikát, beszámolóikban említést tettek a hottentották különleges kutyáiról is: középtermetűek, bátrak, gyorsak, kitartóak, a hátukon pedig visszafelé nő a szőr. Amikor pedig az angolok és búrok is megjelentek a kontinensen, magukkal hozták saját kutyáikat. Míg a telepesek magukkal vitt kutyái nehezen bírták az afrikai klímát, megfigyelték, hogy ezek a kutyák rendkívüli módon alkalmazkodtak hozzá. Elkezdték keresztezni őket a sajátjaikkal, és így kialakult az afrikai oroszlánkutya.
A rövidre fogott történelmi hátér után nézzük, mire számíthatsz,... Tovább
Rhodesian Ridgeback
Beagle
A beagle népszerűségét részben sokszínűségének köszönheti, hiszen nincs két, akár csak látszólag is, egyforma belőle. Változatosságának forrása a fehér szín egyedenkénti igen eltérő aránya. A színskála egyik végén a szinte teljesen fehér, egy-két halvány cserszínű folttal... Tovább
Uszkár
A kutyavilág legváltozatosabb fajtája. Jelenleg öt színben, és négy méretben tenyésztik, és akkor még nem szóltunk az FCI által el nem ismert színváltozatokról. Az elismert színek közül ősi színek a fekete, a fehér és a barna, később fogadták el a szürke (ezüst) és a fawn... Tovább
Rhodesiai Ridgeback
A rhodesiai ridgeback Afrika kontinens szülötte. Az afrikai kutyák első ábrázolásai barlangrajzokon találhatóak meg Dél-Afrika szerte.
A ridgeback őse a – már kihalt – hottentotta (Khoikhoi) kutya, amely a hottentotta vadászok... Tovább
Shetlandi Juhászkutya - Sheltie
A shetlandi juhászkutya a Shetland-szigetekről származik (ugyanonnan, ahonnan a shetlandi póni vagy a kisméretű juh). , A viking uralom alatt (700-800as évek) a szigeteken élő juhászkutyák keveredtek a vikingek spiccszerű kutyáival, később a holland kereskedők kutyáival is.
, A szigetek 1707–től hivatalosan Nagy Britannia részei lettek,... Tovább